Ballina Lajme nacionale Thaçi takon presidentin Steinmeier, thotë se Gjermania është partner strategjik i pazëvendësueshëm...

Thaçi takon presidentin Steinmeier, thotë se Gjermania është partner strategjik i pazëvendësueshëm i Kosovës

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në Paris po mbahet ceremonia mortore për ish-presidentin francez, Jacque Chirac.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar homologun gjerman, Frank Ëalter Steinmeier, në ceremoninë mortore për ish-presidentin francez, Jacque Chirac.

Përmes një postimi në Facebook, Thaçi ka thënë se Gjermania është partnere strategjike e pazëvendësueshme e Kosovës për forcimin e perspektives euroatlantike dhe zhvillimin ekonomik të Kosovës.

Ja postimi i plotë:

Me mikun tim, Presidentin e Gjermanisë, Frank Ëalter Steinmeier në ceremoninë mortore për ish-presidentin francez, Jacque Chirac.

Gjermania është partner strategjik i pazëvendësueshëm i Kosovës për forcimin e perspektives euroatlantike dhe zhvillimin ekonomik të Kosovës. HTH.

---- ----
----
-----
-----