Ballina Lajme nacionale Thaçi takon Lajçakun: Dialogu nuk ka alternativë

Thaçi takon Lajçakun: Dialogu nuk ka alternativë

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka zhvilluar një bisedë me përfaqësuesin special të BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Për takimin, Thaçi ka njoftuar përmes llogarisë në Twitter, ku ka thënë se me Lajcakun ka zhvilluar bisedë të shkëlqyeshme.

“Bisedë e shkëlqyer me Miroslav Lajçak në Bruksel. Dialogu nuk ka alternativë. Kosova dhe Serbia duhet që të arrijnë marrëveshjen finale. Ne kemi nevojë për BE-në dhe BE-ja ka nevojë për ne. Duhet të veprojmë. Lajcaku ka mbështetjen time në këtë proces”, ka shkruar Thaçi.

I menjëhershëm ishte reagimi i Lajçakut. Edhe ai në Twitter ka shpërndarë postimin e Thaçit duke thënë se “pajtohet plotësisht me të”.

The post Thaçi takon Lajçakun: Dialogu nuk ka alternativë appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----