Ballina Lajme nacionale Thaçi përkujton masakrën e Abrisë

Thaçi përkujton masakrën e Abrisë

8
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka përkujtuar masakrën e Abrisë së Epërme. Thaçi përmes një postimi në Facebook ka thënë se kjo është një nga 400 masakrat e shtetit të Serbisë për të cilat ende nuk është dënuar askush.

“Më 26 shtator 1998, forcat ushtarako-policore serbe masakruan 23 anëtarë të familjes Deliu në Abri të Epërme, në mesin e tyre gra, fëmijë e pleq. Masakra në Abri të Epërme është një prej rreth 400 masakrave të shtetit të Serbisë mbi popullsinë shqiptare, për të cilat ende askush nuk është dënuar. Themelet e shtetit të Kosovës janë ndërtuar mbi sakrificën e heronjve, dëshmorëve dhe martirëve tanë. Kujtimi dhe nderimi i tyre është i përjetshëm”, ka shkruar Thaçi në Facebook. /21Media

Më 26 shtator 1998, forcat ushtarako-policore serbe masakruan 23 anëtarë të familjes Deliu në Abri të Epërme, në…

Posted by Hashim Thaçi on Saturday, September 26, 2020

 

 

The post Thaçi përkujton masakrën e Abrisë appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----