Ballina Lajme nacionale Thaçi: Jam i kënaqur që Kosova luan rol pozitiv kundër trafikimit me...

Thaçi: Jam i kënaqur që Kosova luan rol pozitiv kundër trafikimit me qenie njerëzore

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Në hapjen zyrtare të muajit kundër trafikimit me qenie njerëzore, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi tha se është i kënaqur që Kosova luan rol rol aktiv dhe pozitiv në këtë fushë.

“Si president i vendit jam i lumtur që Kosova luan rol aktiv dhe pozitiv në këtë fushë dhe kjo duhet të njihet dhe pranohet nga të gjithë”, ka thënë Thaçi.

Thaçi tutje ka thënë se të gjitha institucionet përgjegjëse që në përputhje me obligimet Kushtetuese dhe ligjore të jenë në krye të detyrës dhe pa asnjë kompromis të luftojnë çdo dukuri negative./21Media 

 

The post Thaçi: Jam i kënaqur që Kosova luan rol pozitiv kundër trafikimit me qenie njerëzore appeared first on RTV21.

---- ----
-----