Ballina Lajme nacionale Thaçi i ndanë mirënjohje Grabovcit

Thaçi i ndanë mirënjohje Grabovcit

13
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Edhe një mirënjohje ka ndarë presidenti, Hashim Thaçi,

Presidenti i Republikës, Hashim Thaçi ka ndarë një dekoratë për dëshmorin nga Peja, Dinë Grabovci.

I pranishëm në ndarjen e këtij urdhri ishte edhe ish-shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci.

“Nderimi për dëshmorët është nderim për historinë e popullit tonë. Urdhrin “Hero i Kosovës”, sot e ndava edhe për dëshmorin Dinë Grabovci. Ai ishte veprimtar i lëvizjes kombëtare dhe kontribuues i jashtëzakonshëm në luftën tonë çlirimtare”, ka shkruar ai.

---- ---- ----
-----