Ballina Lajme nacionale Thaçi: Fitore historike për Kosovën, përjetësisht krenar me Majlindën

Thaçi: Fitore historike për Kosovën, përjetësisht krenar me Majlindën

25
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sot, xhudistja kosovare, Majlinda Kelmedi, rrëmbeu medaljen e artë në Lojërat Evropiane në Minsk të Bjellorusisë.

Pas kësaj fitore reagoi edhe presidenti i vendit, Hashim Thaçi i cili këtë arritje e konsideroi fitore historike për Kosovën, përcjell ORAinfo.

Thaçi lëvdoi më tutje Kelmendin duke i thënë se ndjehet përjetësisht kenar me të.

“Medalja e Artë në Lojërat Olimpike në Minsk ështe historike për Kosovën. Majlinda Kelmendi është personifikim i fitores së përhershme dhe i historisë së suksesit ndërkombëtar të Kosovës. Përjetësisht krenar me Majlindën. HTH”-shkroi Thaçi./ORAinfo/

---- ---- ----
-----