Ballina Lajme nacionale Thaçi: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të përfundojë me njohje reciproke

Thaçi: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të përfundojë me njohje reciproke

23
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Presidenti Hashim Thaçi në intedrvistën për RTV 21: Me zyrtarët amerikanë diskutuam për ecurinë e dialogut Kosovë-Serbi

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i cili gjendet për vizitë në SHBA, i ka dhënë një intervistë korrepsondentit tonë atje, Halil Mula, në të cilën flet për takimet me zyrtarë të Departamentit  amerikan të Shtetit dhe me përfaqësues të komunitetit shqiptaro-amerikan. Thotë se në qendër të bisedave ishte përfundimi i dialogut Kosovë-Serbi me njohje të ndërsjellë.(E pergaditi- HALIL MULA)./21Media

 

 

The post Thaçi: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të përfundojë me njohje reciproke appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----