Ballina Lajme Bota/Rajoni Tërmeti trondit Turqinë, ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

Tërmeti trondit Turqinë, ja ku ishte epiqendra dhe magnituda

28
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Turqia është goditur nga një tjetër tërmet i fortë pak më parë me magnitudë 4.5 i shkallës rihter dhe epiqendra ka qenë 8 kilometra larg Akhisar.

Në dy ditët e fundit në Turqi janë shënuar 5 tërmet me magnitudë mbi 4 të shkallës rihter.

Nga ky tërmet deri më tani nuk ka pasur raportime për dëme materiale apo të lënduar.

Para disa ditësh Turqia u trondit nga një tërmet 6.8 i shkallës rihter ku u shënuar 39 viktima dhe mijëra të plagosur.

---- ----
----
-----
-----