Ballina Lajme nacionale Tërmeti sërish godet Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra

Tërmeti sërish godet Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra

32
SHPËRNDAJE

Shqipëria assesi të gjej qetësi nga tërmetet.

Që nga 26 nëntori, Shqipëria nuk po gjen qetësi nga tërmetet.

Shteti shqiptar, që nga tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit, akoma nuk po gjen qetësi nga lëkundjet e tokës.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM), një tërmet me magnitudë prej 3.0 shkallë të Rihterit është regjistruar në ora 02:50 të mëngjesit të së hënës.

IGJEUM bën me dije se, epiqendra ka qenë në Lezhë, përkatësisht në Patok.Thellësia e këtij tërmeti ka qenë 32 kilometra.