Ballina Lajme Bota/Rajoni Tërmeti me magnitudë 7.7, hapen gropa të mëdha në Kubë, ushtria në...

Tërmeti me magnitudë 7.7, hapen gropa të mëdha në Kubë, ushtria në rrugë (FOTOT)

112
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 7.7 i shkallës rihter ka prekur Kubën dhe Xhamaikën mbrëmë.

Nga pamjet që vijnë nga vendi latin shikohen gropa të hapura në tokë, njerëzit që kanë dalë nëpër rrugë si dhe ushtria që ka dalë në terren.

Sipas njoftimeve paraprake bëhet me dije se është dhënë alarm për cunami.

---- ----
----
-----
-----