Ballina Lajme Bota/Rajoni Tërmeti apokaliptik në Turqi/ Nxirren të tjerë trupa nga rrënojat, rritet numri...

Tërmeti apokaliptik në Turqi/ Nxirren të tjerë trupa nga rrënojat, rritet numri i viktimave (FOTO)

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Ka shkuar në 29 numri i të vdekurve nga tërmeti që preku mbrëmjen e e djeshme në Turqi. Ndërsa numri i të plagosurve është 1466. Këto janë shifrat më të fundit që vijnë nga mediat turke. Tërmeti ishte me një magnitudë 6.8 i shkallës rihter dhe goditi Turqinë lindore.

Në gërmadhat e ndërtesave të shembura ka akoma trupa nën rrënoja ku sa më shumë kohë kalon aq më pak janë shpresat për ti nxjerrë të gjallë, kjo edhe për shkak të temperaturave shumë të ulëta që janë në vend. Ditën e djeshme kanë shkuar deri në -6 gradë celcius. Mediat turke raportojne se mbi 100 ndërtesa janë shembur në Elazig.

---- ----
----
-----
-----