Ballina Lajme Bota/Rajoni Tërmet shkund Shqipërinë

Tërmet shkund Shqipërinë

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një tërmet ka goditur veriun e Shqipërisë në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter me epiqendër 8 km larg Bulqizës dhe 34 km larg kryeqytetit dhe është ndjerë në orën 05:28.

Tërmeti ka pasur thellësi prej 15 km.

---- ----
----
----- ----
-----