Ballina Lajme nacionale Tërmet shkatërrues në Shqipëri, pamje që ju bëjnë me lot

Tërmet shkatërrues në Shqipëri, pamje që ju bëjnë me lot

96
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pamje nga tërmeti në Shqipëri.

Tërmetet e njëpasnjëshme që kanë goditur Shqipërinë kanë shkaktuar dëme materiale si dhe viktima.

Deri në mesditë, numri i atyre që kanë humbur jetën ka shkuar në nëntë.

Ekipet e shpëtimit kanë shpëtuar deri tani 28 persona, duke i nxjerrë nga rrënojat e godinave të dëmtuara nga tërmeti që goditi mëngjesin e sotëm vendin.

Sipas të dhënave paraprake nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit, raportohet se tërmeti ishte me magnitudë 6.3 ballë.

Epiqendra e tërmetit ishte 10 kilometra nga Durrësi dhe 31 kilometra nga Tirana.

---- ----
----
----- ----
-----