Ballina Lajme Bota/Rajoni Tërmet në Vlorë

Tërmet në Vlorë

36
SHPËRNDAJE

Shqipëria nuk po gjen qetësi nga tërmetet.

Një tjetër tërmet ka rënë në Shqipëri dhe tashmë epiqendra është zhvendosur nga Durrësi në Vorë.

Ai ka qenë i një magnitude 3,7 rihter.

Lëkundjet e tij janë ndjerë edhe në Tiranë.