Ballina Lajme nacionale Tërmet në Strugë dhe Ohër

Tërmet në Strugë dhe Ohër

40
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Dridhet e tokës, janë regjistruar së fundi edhe në Shkup.

Mbrëmë janë regjistruar dy tërmete në rajonin e Ohrit dhe Strugës kanë njoftuar nga qendra seizmologjike në Shkup.

Epiqendra e të dy tërmeteve është regjistruar në Liqenin e Ohrit.

Tërmeti i parë është ndjerë në ora 2.10, në 4 kilometra nga Ohri, ndërsa i dyti 9 kilometra nga Struga afërsisht fshatit Misleshovë.

Tërmeti i parë ka qenë me 2,5 ballë, ndërsa i dyti 2 ballë.

---- ---- ----
-----