Ballina Lajme Bota/Rajoni Tërmet i fuqishëm, dalin pamje të momentit të tmerrshëm

Tërmet i fuqishëm, dalin pamje të momentit të tmerrshëm

105
SHPËRNDAJE

Një tërmet i fuqishëm ka ndodhur mbrëmë.

Së paku një person ka humbur jetën, ndërsa më shumë se 30 të tjerë kanë pësuar lëndime nga një tërmet që mbrëmë kishte goditur Kinën, përcjellin mediet e atjeshme.

Siç shkruan CCTV, dy persona të lënduar janë në gjendje kritike, ndërsa nga dridhjet janë shkatërruar më shumë se 17 shtëpi, ndërsa më shumë se 200 kanë pësuar dëmtime.

Ekipet e krizave menjëherë kanë reaguar dhe po kërkojnë për të lënduar të mundshëm.

Epiqendra e tërmetit ka qenë një thellësi prej 10 kilometrave të provincës Seçuan dhe tërmeti ka qenë 5,4 ballë.