Ballina Lajme Bota/Rajoni Tentoi t’i vidhte paratë e dyqanit në sy, pronarja merr armën dhe...

Tentoi t’i vidhte paratë e dyqanit në sy, pronarja merr armën dhe qëllon ndaj hajdutit (VIDEO)

152
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Pronarja i një dyqani me akullore në Teksas dhe burri u përballën me një situatë  shumë të keqe, ku një hajdut u përpoq të vjedhë dyqanin e tyre, kanë shkruar mediat e huaja.

Nga videoja e bërë  virale shihet sesi hajduti u mundua të vjedhë paratë në dyqan, ndërkohë që dy pronarët ishin para tij. Kjo vjedhje shihet që ka mbetur në tentativë, ndërsa policia po heton mbi personin që donte të vidhte.

Ngjarja ka ndodhur në La Michoacana Auténtica në veriperëndim të Qarkut Harris më 1 shkurt të këtij viti. Kur Padilla, pronari  hap arkën, i dyshuari arrin deri sipër banakut dhe përpiqet të vjedhë paratë e tyre.

Por në këtë moment, gruaja e Jorge Padilla, Nadia, ishte dëshmitare e grabitjes së mbetur në tentativë. Videoja nga kamerat e sigurisë së dyqanit tregon që Nadia në atë moment merr armën dhe qëllon drejt tij.

“Burri im mund të vdiste tani. Doja të filloja të qaja dhe u nervozova në atë moment që veprova ën atë mënyrë. Shpresoj që ai e mori mësimin e tij, dhe shpresoj që të gjithë ata që mund ta shohin këtë here, të mendohen dy herë për të bërë një vjedhej” – ka thënë Nadia.

 

---- ----
----
-----
-----