Ballina Sport Temperaturë dhe dhembje fyti, ylli e futbollit dyshohet për koronavirus

Temperaturë dhe dhembje fyti, ylli e futbollit dyshohet për koronavirus

31
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kylian Mbappe nuk ka qenë i pranishëm në stërvitjen e djeshme dhe të sotme të PSG, zyrtarisht për dhembje fyti. Por, klubi ka dashur që të sigurohet dhe, sipas “L’Equipe”, Mbappe i është nënshtruar testit të koronavirusit.

Tashmë pritet rezultati zyrtar.

Nëse do të dalë pozitiv, ndeshja e nesërme PSG-Borussia Dortmund mund të anulohet, ndërkohë që e gjithë skuadra franceze do të futet në karantinë, së bashku me stafin drejtues.

Gjithësesi, sipas lajmeve të para, Mbappe rezulton negativ për Covid-19.

---- ----
----
-----
-----