Ballina Lajme nacionale Temperaturat për sot pësojnë ndryshime

Temperaturat për sot pësojnë ndryshime

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Edhe sot freskët – këto janë temperaturat maksimale.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se mbi vendin tonë do të mbajë mot i ndryshueshëm. Sot moti do të jetë kryesisht me diell dhe vranësira kalimtare.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-25 gradë celsius.

Indeksi UV do të jetë i lartë, mbi vlerat e mesatares do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriperëndimit.Kushtet biometeorologjike do të jenë të favorshme gjatë tërë ditës, që nënkupton se kontakti direkt me diellin nuk paraqet rrezik për personat që kanë probleme nga sëmundjet të ndryshme kronike.

Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-9m/s.

---- ---- ----
-----