Ballina Lajme nacionale Temperatura minus dhe diell, parashikimi i motit për sot

Temperatura minus dhe diell, parashikimi i motit për sot

8
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sot në vendin tonë do të vijojë që të mbizotërojë një mot i kthjellët me ngrica dhe temperatura që shkojnë deri në minus në zonat malore. Sipas IGJEUM-it, nuk priten reshje shiu në asnjë pjesë të vendit.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë në bregdet nga 3-11 °C, në vendet e ulëta nga 1-10 °C dhe në vendet malore: nga-3  deri  5 °C. Era do të fryjë e lehtë deri mesatare. Këto temperatura parashikohet që të vijojnë deri në fundjavë.

---- ----
----
-----
-----