Ballina Lajme Bota/Rajoni Të zhveshur në rrugë e parqe/ Në këtë shtet nuk duan t’ia...

Të zhveshur në rrugë e parqe/ Në këtë shtet nuk duan t’ia dinë për koronavirusin (FOTO)

137
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Plazhet, parqet dhe rrugët e Sidneit në Australi janë mbushur plot, pavarësisht pandemisë së koronavirusit.

----

Ata kanë injoruar rregullat e distancimit social dhe kanë vërshuar në rrugë, duke përfituar nga moti i ngrohtë.

Gjysmë të zhveshur dhe grupe-grupe ata kanë shijuar kohën, duke shkelur tërësisht rregullat e vendosura nga qeveria. Nuk kanë munguar as gjobat prej 1 mijë dollarëshe nga qeveria për këto shkelje.

----- ----