Ballina LifeBizare Të ngrirë nga i ftohti/ Fotot e pabesueshme që tregojnë sa i...

Të ngrirë nga i ftohti/ Fotot e pabesueshme që tregojnë sa i egër është dimri

17
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Në verë, kur temperaturat arrijnë deri në 40 gradë, të gjithë kërkojnë të gjejnë një ambient të ftohtë për të kaluar sadopak të nxehtin përvëlues.

----

Problemi është se kur vjen dimri situata është e komplikuar dhe komplet e kundërta. Në disa zona të botës i ftohti mund të jetë me të vërtetë i pazakontë, i ngurtë dhe i padurueshëm.

Kështu, nëse në njërën anë të globit një vuan nga valët e nxehtësisë, nga ana tjetër ne jemi dëshmitarë të situatave befasuese si ato që po ju tregojmë në fotot e mëposhtme.

 

----- ----