Ballina Lajme vendore Të hënën në TV lokale Bujanoc dhe Preshevë fillon mësimi në distancë...

Të hënën në TV lokale Bujanoc dhe Preshevë fillon mësimi në distancë (INFO + ORARET)

336
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Për nxënësit e shkollave fillore në gjuhën shqipe, mësimi në distancë fillon nga dita e hënë duke transmetuar orët në televizionet lokale në Bujanovac dhe Preshevë.

Orët do të transmetohen në RTV Spektri, RTV Bujanoci, RTV Aldi dhe RTV Presheva, si dhe në kanalin e Këshillit kombëtar shqiptar (KKSH) në Youtube.

----

 Për filloristët shqiptarë janë përgatitur dhe regjistruar orët e mësimit për gjuhën amëtare, matematikë dhe bota rrethë nesh.

Kryetari  i KKSH-ës Ragmi Mustafa, ka thënë se  materiali mësimor është xhiruar në Shkollën e mesme “Sezai Suroi” në Bujanoc.

Në vazhdim ju sjellim një postim të plotë të kryetarit të KKSH-së në profilin e tij në facebook:

Të hënën fillon emetimi i mësimit në TV për nxënësit e shkollave fillore në Luginën e Preshevës.

RTV SPEKTRI, RTV ALDI, RTV BUJANOC & RTV PRESHEVA.

Në kanalin zyrtar të Këshillit Kombëtar Shqiptar në YouTube.

Një punë e angazhim shumë i madh, por me qëllime fisnike.

Me përkushtim të përbashkët po ofrojmë mundësi të barabartë për nxënësit shqiptarë, ashtu siç është siguruar edhe për nxënësit e shumicës.

Falënderit, gjithë mësimdhënësit e kyçur me kurajo të pa shoq, për të lehtësuar mësimnxënjen për nxënësit e shkollave fillore.

Falënderit gjithë drejtuesit e institucioneve shkollore për bashkëpunim shumë të mirë. Në veçanti drejtorit Zejni Fejzullahu dhe Gafurr Hyseni, sigurisht edhe Shukri Ymeri e gjithë të tjerët, sikur edhe Administratës shkollore të përfshirë në këtë ndërrmarrje të përbashkët arsimore.

Falënderit komunës së Bujanocit për dezinfektimin e hapësirave të video xhirimeve në sh. m. “Sezai Surroi” dhe Këshillin Kombëtar Shqiptar.

Më poshtë keni orarin e transmetimit të mësimit pët të gjitha klasët:

----- ----