Ballina LifeBizare Të fejuar dhe të lumtur/ Del në dritë fotografia e parë e...

Të fejuar dhe të lumtur/ Del në dritë fotografia e parë e Zogut dhe Geraldinës në Pallatin Mbretëror

24
SHPËRNDAJE

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 7 Gusht 2019

“Paris-soir” ka botuar, të dielën e 12 shkurtit 1938, në faqen n°16, fotografinë e parë të mbretit Zog dhe konteshës Geraldinë, e shkrepur asokohe në pallatin mbretëror në Tiranë, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar :

“Madhëria e Tij Zogu, mbret i Shqipërisë, së shpejti do të martohet me konteshën e re Geraldina Apponyi.

Kjo është fotografia e parë e të fejuarave, e shkrepur në pallatin mbretëror në Tiranë.”

-----