Ballina Lajme Bota/Rajoni Të dhënat e fundit nga Covid-19/ Më shumë se 2.5 milionë të...

Të dhënat e fundit nga Covid-19/ Më shumë se 2.5 milionë të infektuar në gjithë botë, ja sa ka arritur numri i viktimave

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Koronavirusi vijon me ritmin teksa numri i të infektuarve ka shkuar në 2 milionë e 564 mijë e 515 në gjithë botën.

Pandemia e Covid19 vijon me ritmin e përhapjes në gjithë botën. Numri i të infektuarve tashmë ka arritur në 2 milionë e 557 mijë e 993 në gjithë botën.

----

Vetëm në Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë 819,175 të infektuar dhe mban kryesimin ndjekur nga Spanja dhe Italia.

Ndërkohë viktimat kanë shkuar në 177 mijë teksa edhe për këtë SHBA mban kryesimin me 45 mijë e 343 ndjekur nga Italia me mbi 24 mijë dhe Spanja me 21 mijë.

Ndërkohë të shëruarit janë 177,688 dhe për këtë Gjermania ka vendosur rekordin me 87 mijë persona që kanë mposhtur COVID- 19 kundrejt 82 mijë që ka Spanja.

Ndërkohë Kina ka dhe rreth 1 mijë pacientë aktivë me COVID-19 që shumë prej tyre janë të karantinuar në shtëpi kurse përparimë ka bërë dhe Irani që ka tashmë të infektuar aktivë vetëm 16 mijë.

----- ----