Ballina Lajme nacionale Tallja e Edi Rames me LDK-në dhe VV-në

Tallja e Edi Rames me LDK-në dhe VV-në

28
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Edi Rama tallet me LDK-në dhe VV-në.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në videon e fundvitit ka folur për Kosovën dhe për moskrijimin e Qeverisë nga lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili i ka fituar zgjedhjet dhe kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, të cilët deri tash nuk u pajtuan për një marrëveshje qeverisëse., transmeton Gazeta Metro.

Rama, ndërsa ka folur për Mini Shengenin rajonal, ka thënë se nuk është një Jugosllai e re, siç e thonë sipas tij ata që nuk arrijnë ta bëjnë një qeveri, pasi më rëndësi kanë ndarjen e karrigeve.

“Shengeni Rajonal nuk është një Jugosllavi e re, siç thonë ata që nuk bëjnë dot as një qeveri me dy parti, në Kosovën që e duan aq shumë. Sepse (mesa duket kur vjen puna tek bashkimi i forcave për ta qeverisur Kosovën, ndarja e karrigeve ka më shumë rëndësi se Kosova e mbetur në udhëkryq, pa strategji e pa qeveri)”, ka deklaruar Rama në video-adresimin e bërë për fundvit.

Ai më tej thotë se ata (Kurti e Mustafa) dhe të tjerë janë mbledhur për ta sulmuar atë.

“Po shyqyr janë të bashkuar bukur mirë, pa dallim partie e madje edhe me do ustallarë në Tiranë, për ta hedhur Kosovën kundër ‘vëllaut të Vuqiqit’ në Shqipëri, duke ia prishur gjakun dhe errur sytë njerëzve në Kosovë, me dokrra patetike e me rrena patriotike”, ka deklaruar Rama

---- ----
----
----- ----
-----