Ballina Sport Talenti rekordmen me origjinë shqiptare pranë Interit, në garë për të ishte...

Talenti rekordmen me origjinë shqiptare pranë Interit, në garë për të ishte edhe Juventusi

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kevin Zefi është një emër shumë i njohur në Irlandë, pasi aktivizohet më gjigandët e futbollit irlandez, Shamrok Rovers. Madje, është golashënuesi më i ri në historinë e tyre duke qenë se ia ka dalë të gjejë rrugën e rrjetës në moshën 16-vjeçare. Talenti i tij ka tërhequr shumë vëmendje nga klubet më të rëndësishme europiane, e mes tyre ishte edhe Inter apo Juventus.

Por, duket se së fundmi janë zikaltërit ata që e kanë fituar garën, edhe pse menaxheri i futbollistit me origjinë shqiptare thekson se për momentin nuk ka asgjë zyrtare.

Zefi është me origjinë nga Malësia e Madhe, por që aktivizohet për Irlandën U15. Megjithatë, ka shpresa që djaloshi të veshë fanellën kuqezi në të ardhmen. Për të ka shumë pritshmëri teksa kapiteni i Shamrok Rovers, Ronan Fin flet me superlativa.

“Që nga dita e parë mund ta dalloja talentin e tij, ka kapacitet teknik të jashtëzakonshëm. Por, futbolli nuk është vetëm ky. Duhet të ketë uri, të punojë dhe të ketë sjelljen e duhur.

Ka shumë për të bërë, por Kevin ka shumë potencial. Inter është një klub i jashtëzakonshëm dhe Kevin ka shumë talent. I uroj fat sepse është një djalosh i mirë dhe futbollist i shkëlyqer”, ishin fjalët e kapitenit të Shamrok për djaloshin e datëlindjes 2005 me origjinë nga Malësia e Madhe.

---- ----
----
----- ----
-----