Ballina Lajme nacionale Takon personalitetet në “Air Albania”, Rama: Sot do të vaksinohen edhe të...

Takon personalitetet në “Air Albania”, Rama: Sot do të vaksinohen edhe të moshuar,  sulmet e pseudo-personaliteteve të neveritshme, nuk ka diferencime  

11
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -
Lajmi i Fundit
Takon personalitetet në “Air Albania”, Rama: Sot do të vaksinohen edhe të moshuar,  sulmet e pseudo-personaliteteve të neveritshme, nuk ka diferencime  

Kryeministri Edi Rama ndoqi nga afër marrjen e vaksinës së disa nga personaliteteve, ndërsa bën me dije se janë 80 persona mbi 80 vjeç që do të marrin vaksinën sot, mes tyre pak më shumë se 20 personalitete. Lidhur me sulemt që po bëhën për vaskinimin e personaliteteve, kryeministri tha se janë të neveritshme, sepse sipas tij nuk ka diferencime për këtë çështje duke thënë se dhe personaliteteve u takon pasi janë mbi 80 vjeç.

“Sic e patë sot kemi nisur me të moshuarit me një grup prej 80 personash gjatë paradites dhe të moshuar të sjellë nga mjeket e familjes. Më vjen shumë keq për shkulëm e padenjë dhe të neveritshme të disa pseudo personaliteteve që kanë akses në portale e media që në mënyrën më çnjerëzore përhapin një tym krejtësisht të panevojshme sepse e para këta njerëz që bashkohen sot janë të gjithë në kategorinë e + 80 vjeç dhe fakti që vaksinimi nis me një numër shumë modest që është rreth 21 e pak persona është një shprehej shumë e sinqertë dhe e kuptueshëm në një përkujdesje për këta njerëz të cilët nuk duhet të presim që të ndahen nga keta për tu mbajtur fjalimet dhe treguar kujtimet apo dhe dhënë dekoratat siç tani më është bërë dhe një trend qesharak në presidencë.

Nga ana tjetër sigurisht që këtu nuk bëhet fjalë për asnjë diferencim pasi këto njerëz i përkasin kësaj kategorie, ku në sallë ka të moshuar dhe personalitete dhe kjo do të vazhdojë gjatë gjithë ditës. nuk do të zbritet më poshtë pa përfunduar kjo kategori”, tha Rama

 

Takon personalitetet në “Air Albania”, Rama: Sot do të vaksinohen edhe të moshuar,  sulmet e pseudo-personaliteteve të neveritshme, nuk ka diferencime  
Ornela Celpica

---- ---- ----
-----