Ballina AKTUALE Takimit konsultativ me përfaqësuesit politik të Luginës së Preshevës i organizuar nga...

Takimit konsultativ me përfaqësuesit politik të Luginës së Preshevës i organizuar nga kryeministri i Kosovës Avdulla Hoti

86
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Gjatë takimit konsultativ me përfaqësuesit politik të shqiptarëve të Luginës së Preshevës i organizuar nga kryeministri i Republikës së Kosovës z. Hoti dhe i udhëhequr nga deputeti i Parlamentit të Kosovës z. Faton Bislimi.

U diskutua rreth funksionalizimit të Zyrës për Luginë të Preshevës në kuadër të Qeverisë së Republikës së Kosovës.

Shpresohet që kjo zyre të funksionalizohet shumë shpejt dhe të adrezohen çështje të rëndësisë politike, ekonomike, sociale, të arsimit, kulturës e rinisë, dhe të gjejë zgjidhje konkrete për tema që prekin jetën e qytetarëve t ksaj treve, thuhet ndr tjerash./BujanociNet/

---- ---- ----
-----