Ballina Lajme nacionale Tahiri thotë se nuk ka kompromise për pavarësi

Tahiri thotë se nuk ka kompromise për pavarësi

10
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Politologu Ramush Tahiri, në emisonin ‘’Click’’ tha se nuk e di pse delegacioni i Kosovës pa ka frikë në dialogë me Serbinë.

Sipas tij, Serbia duhet ta njeh Kosovë, dhe Kosova duhet të jetë garanci për minoritetet.

‘’Nuk e di pse po frikësohet delegacioni i Kosovës, Vuçiqi thotë kompromis do këtë por shqiptaret nuk do i fitojnë krejt serbet nuk do i humbin krejt, qysh mund te përkufizohet kjo, nuk ka kompromise për pavarësi, për sovranitet, për integritet, Serbia duhet ta njeh Kosovën, Kosova duhet të jetë garanci për minoritetet’’deklaroi Tahiri./21Media

 

The post Tahiri thotë se nuk ka kompromise për pavarësi appeared first on RTV21.

---- ---- ----
-----