Ballina Lajme Bota/Rajoni “Sytë e mi kanë parë veç tmerr atë ditë”, analisti i njohur...

“Sytë e mi kanë parë veç tmerr atë ditë”, analisti i njohur shpërthen në lot në mes të emisionit dhe tregon detajet e rënda: Serbët ia prenë kokën dajës dhe vranë me snajper nusen shtatzënë!

32
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Analisti Ardian Kastrati ka rrëfyer një ngjarje drithëruese që ka përjetuar.

Me lot në sy ai tregoi se më 28 nëntor 1998 kishte përjetuar një tmerr dhe ditë të rëndë pasi me sytë e tij kishte parë dajën që të ndërronte jetë.

Sipas tij ishin serbët që i prenë kokën dajës së tij dhe ia kishin hedhur në një pellg.

“Sytë e mi kanë parë veç tmerr atë ditë, në të gjitha anët e Drenicës, ku makineria e Serbisë ka goditur prej shtatzënës me snajper në pragun e shpisë, gruan e dajës tim, mjedis Llapushnikut, dajës tim Sadri kokën ia kemi gjetur të prerë në bunar(pus)”, tha Kastrati i përlotur në RTK.

---- ----
----
----- ----
-----