Ballina Lajme nacionale Suspendohet gjyqtari Sali Berisha, dyshohet se mori 6 mijë euro ryshfet

Suspendohet gjyqtari Sali Berisha, dyshohet se mori 6 mijë euro ryshfet

26
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Dyshohet se mori 6 mijë euro ryshfet, suspendohet një gjyqtar në Pejë

Është suspenduar gjyqtari Sai Berisha.Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK) nën udhëheqjen e Kryesuesit, Skënder Çoçaj, ka mbajtur sot mbledhje të jashtëzakonshme në lidhje me arrestimin e gjyqtarit të Departamentit të Krimeve të Rënda, në Gjykatën Themelore në Pejë, Sali Berisha.

Këshilli aprovoi kërkesën e U. D Kryetarit të Gjykatës Themelore në Pejë, Sami Sharaxhiu, për pezullimin nga detyra e gjyqtarit Sali Berisha.

KGjK, shpreh shqetësimin lidhur më këtë rast dhe njëkohësisht gatishmëri për përkrahjen e organeve gjegjëse të sistemit të drejtësisë në procedurat e mëtutjeshme.

Ndërkaq, Policia e Kosovës më herët përmes një komunikate për media ka treguar për arsyet e arrestimit të gjyqtarit Sali Berisha.

Ai dyshohet se nga viktima, kishte marrë një shumë prej 6 mijë eurosh për një rast penal. /Lajmi.net/

---- ----
----
----- ----
-----