Ballina Sport Sulmuesi i talentuar largohet nga La Liga, bashkohet me Milanin

Sulmuesi i talentuar largohet nga La Liga, bashkohet me Milanin

23
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral - -------

Andre Silva është rikthyer te Milani.

Pas një sezoni i huazuar te Sevilla në La Liga, sulmuesi portugez është bashkuar me skuadrën kuqezi duke zhvilluar stërvitjen e parë para fillimit të sezonit të ri.

23-vjeçari u bashkua me Milanin në vitin 2017 nga Porto për rreth 40 milionë euro, por në sezonin e parë shënoi vetëm dy gola.

I huazuar te Sevilla, Silva zhvilloi 27 ndeshje ku ka shënaur 9 gola.Trajneri i ri i Milanit, Marco Giampaolo është i interesuar të provoj kapacitetin e tij në parasezon dhe më pas të vendos nëse do ta mbaj apo jo.

The post Sulmuesi i talentuar largohet nga La Liga, bashkohet me Milanin appeared first on Lajmi i Fundit – Lajme.

---- ----
-----