Ballina Lajme nacionale Sulmuan KZAZ në Shkodër, Gjykata lë në burg 2 punonjësit e Bashkisë 

Sulmuan KZAZ në Shkodër, Gjykata lë në burg 2 punonjësit e Bashkisë 

16
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Jepet masa e sigurisë për të ndaluarit për sulmin ndaj KZAZ në Shkodër. Mësohet se gjykata ka vendosur burg me afat 30 ditë për Alfred Nikollin dhe Gentian Bytyçin.

Ndërsa për Adi Garuci dhe Aleks Ndojin gjykata dha vendimin me arrest shtëpie. Për Orlanda Thepin vendosi detyrim paraqitje, për shkak së është i mitur.

Ndërkohë, sapo ka nisur gjyqi ndaj Bardh Spahisë.

---- ----
-----