Ballina Lajme nacionale Sulmi ndaj Konsullatës së Kosovës në Danimarkë, reagon Enver Hoxhaj

Sulmi ndaj Konsullatës së Kosovës në Danimarkë, reagon Enver Hoxhaj

12
SHPËRNDAJE

Hoxhaj reagon për sulmin ndaj Konsullatës së Kosovës në Danimarkë.

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka reaguar ndaj sulmit që serbët bënë ndaj kësaj konsullate.

Hoxhaj, në rrjetin social Tëitter, tha se ata mund të dëmtojnë emblemën e Kosovës, por jo atë që ajo përfaqëson.

“Vandalët serbë sulmuan sot Konsullatën e Republikës së Kosovës në Mbretërinë e Danimarkës. Ata mund të dëmtojnë emblemën tonë, por jo atë që përfaqëson. Kosova është shtet i pavarur, sovran dhe demokratik që nga viti 2008. Serbia dhe huliganët e saj më mirë të mësohen me këtë realitet”, ka shkruar Hoxhaj.

-----