Ballina Lajme nacionale Sulmi i të riut në Mitrovicë, reagon Haradinaj

Sulmi i të riut në Mitrovicë, reagon Haradinaj

49
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sot është therë me mjetë të mbrehtë një i ri serb në Mitrovicë.

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dënuar ashpër rastin e përleshjes dhe therjes së një të riu serb mbi urën e lumit Ibër.

“Dënoj ashpër rastin e përleshjes dhe therrjes së një të riu serb në lumin Ibër. U bëj thirrje organeve të drejtësisë që sa më shpejt të zbardhin rastin dhe fajtorët të marrin dënimin e merituar”, ka shkruar Haradinaj në rrjetin social Facebook.

“Kosova është shtet i të gjithë qytetarëve të saj dhe në vazhdimësi ka qenë shembull i tolerancës dhe diversitetit. Veprimet e tilla janë raste të izoluara dhe asnjëherë nuk do të cënojnë paqen dhe sigurinë në vend!”

Më herët një i ri serb është therur me thikë gjatë një përleshje mes një grupi të rinjësh shqiptarë me një grup serb. I riu është jashtë rrezikut për jetë

---- ----
----
----- ----
-----