Ballina Lajme Bota/Rajoni Sulm me thikë në një çerdhe në Kinë, 40 të plagosur

Sulm me thikë në një çerdhe në Kinë, 40 të plagosur

20
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një sulm me thikë ka ndodhur në një çerdhe në jug të Kinës. Sipas mediave të huaja, së paku 39 persona janë plagosur nga sulmi i rëndë.

Siç raporton AP, sulmi ka ndodhur brenda një çerdheje, ndërsa Deutsche Ëelle shkruan se sulmi ka ndodhur brenda një shkolle fillore në jug të Kinës.

----

Mediat kineze kanë arritur të identifikojnë agresorin, që kishte punuar si roje në shkollë dhe që quhet Lee.

Deri më tani nuk dihen motivet e sulmit, ndërsa i dyshuari është dërguar në paraburgim derisa të përfundojnë hetimet.

Televizioni kinez CCTV raporton se në sulm janë lënduar 40 persona, ku 3 prej tyre janë në gjendje të rëndë, përfshirë drejtorin e shkollës, një nxënës dhe mësuesin.

----- ----