Ballina Lajme Bota/Rajoni Sulm me armë në një festë ditëlindjeje në SHBA, 7 të vdekur

Sulm me armë në një festë ditëlindjeje në SHBA, 7 të vdekur

21
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Shtatë persona, përfshirë të autorin, u vranë në Colorado të SHBA-së të dielën. Një person hapi zjarr në një festë ditëlindje ku ishte e pranishme edhe e dashura e tij, thanë zyrtarët.

Policia pasi mbërriti në vendin e ngjarjes fjeti gjashtë të vdekur në vendngjarje dhe një të plagosur rëndë. Ky i fundit u dërgua në spital, për të marrë ndihmë mjekësore. Ndërkohë, i vdekur ka mbetur edhe autori.

The post Sulm me armë në një festë ditëlindjeje në SHBA, 7 të vdekur appeared first on KOHA.

---- ---- ----
-----