Ballina Lajme Bota/Rajoni Stuhi shkatërruese në Spanjë, thirrje turistëve të largohen nga vendi (FOTO)

Stuhi shkatërruese në Spanjë, thirrje turistëve të largohen nga vendi (FOTO)

61
SHPËRNDAJE

Stuhia Gloria ka vrarë katër persona në Spanjë. Era e fortë dhe dallgët disa metra të larta kanë shkaktuar shkatërrime të konsiderueshme në zonat bregdetare dhe në ishujt turistikë.

Autoritetet kanë kërkuar që turistët të largohen me urgjencë. Në zonat e brendeshme të Spanjës ka rreshje të mëdha dëbore. Stuhia Gloria ka nisur shkatërrimet edhe në Francë.