Ballina LifeBizare Studimi: “Burrat dhe gratë takojnë alienët”, kush reagon më mirë?!

Studimi: “Burrat dhe gratë takojnë alienët”, kush reagon më mirë?!

55
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një studim i ri i Universitetit të Oksfordit ka dalë në përfundimin se burrat kanë shumë më shumë gjasa sesa gratë që të duan të kenë një takim nga afër me një jashtëtokësor.

Dy të tretat e meshkujve ishin gati për një përballje të tillë, ndërsa gratë janë më të kujdesshme, më pak se gjysma do ta takonin përballë një alien.

Disa hulumetues mendojnë se mundësia që të krijohen kontakte me jetë të tjera, përtej planetit tonë në 100 vitet e ardhshme është rreth 10%. Njerëzimi – duhet të përgatitet, thonë ata.

Shumë studime të mëhershme kanë treguar se meshkujt i mbivlerësojnë aftësitë dhe perfomancën e jashtëtokësorëve, ndërsa femrat jo dhe aq.

---- ----
----
----- ----
-----