Ballina Sport Strakosha drejt Premier League-s? Dy klube shfaqin interes për portierin kuqezi

Strakosha drejt Premier League-s? Dy klube shfaqin interes për portierin kuqezi

23
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

E ardhmja e portierit të kombëtares, Thomas Strakosha mund të jetë në Premier League. Dy klube angleze kanë shfaqur interesim për të, Tottenham Hotspur dhe Leicester City.

Strakosha ka kontratë me bardhekaltrit deri në 2022.

Ai fiton 1 milionë euro në sezon te Lazio por për të shmangur interesin e klubeve angleze, Lotito mund t’i ofrojë një kontratë të re. Megjithatë nuk përjashtohet as largimi i kuqeziut nga bardhekaltrit por për ta lënë të lirë, Lazio do të kërkojë të përfitojë rreth 50 milionë euro.

Vetë lojtari joshet nga një eksperiencë e re në Premier League.

---- ---- ----
-----