Ballina Lajme nacionale Sot zbulohet shtatorja e Madeleine Albright, ja si duket ajo

Sot zbulohet shtatorja e Madeleine Albright, ja si duket ajo

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sot po festohet 20 vjetori i çlirimit të Kosovës dhe hyrjes së NATO-s.

Gjatë ditës së sotme në Prishtinë do të zbulohet shtatorja e ish-sekretares amerikane Madeleine Albright.

Ajo dje ka ardhur në Kosovë në nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës.

Bashkë me të në një vizitë historike po qëndron edhe ish-presidenti Bill Clinton – dy figurat më meritore për çlirimin e vendit.

---- ---- ----
-----