Ballina AKTUALE Sot u përurua shtrati i prroit në fshatin Turi

Sot u përurua shtrati i prroit në fshatin Turi

213
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Sot u bë përurimini i rregullimit të shtratit të përroit në fshatin Turi, ku morën pjesë kryetari i komunës së Bujanocit dhe antarët e kabinetit të tij.

Banorët e Turies kishin dalur për ta pritur kryetarin dhe për të bashkëbiseduar për projektin e përfunduar.

Diaspora e fshatit ka marë përsipër rregullimin e parkut ndërsa Komuna e Bujanocit është afër përfundimit të asfaltimit të rrugës qarkore Turi – Lluçan.

Turia po bëhet vendbanim i kompletuar me kushte shumë më të mira për zhvillimin e jetës së përditshme, ka shkruar Kryetari./BujanociNet/

---- ----
-----