Ballina AKTUALE Sot shënohet 21 vjetori i daljës në skenë i UÇPMB-së

Sot shënohet 21 vjetori i daljës në skenë i UÇPMB-së

265
SHPËRNDAJE
Foto: Bujanoci.Net
Foto: Bujanoci.Net
- Sponsor gjeneral -

Sotshënohet dalja në skenë të Ushtrisë Çlirimtare për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc (UÇPMB-së), 21 vite më parë.

Në këtë datë shënohet 21 vjetori i dy martirëve, vëllezërve Saqipi në Dobrosin ku pasë shtypjes së politikës nga Beogradi kundraj Shqiptarëve, qoj në formimin e Ushtrisë Çlirimtare për Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc, për ti mbrojtur vatrat, dhe shpërnguljen e Shqiptarëve nga këto treva, nga presioni i Beogradit që vinte në drejtim të Shqiptarëve.

---- ----
----
----- ----
-----