Ballina Lajme nacionale Sot më nxehtë, ky është parashikimi i motit

Sot më nxehtë, ky është parashikimi i motit

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Temperaturat në vendin tonë nga sot pritet të shënojnë rritje.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperatura minimale do të lëvizin nga 12-14 gradë celsius, ndërkaq maksimalja e ditës pritet të arrijë në 25 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes.

---- ----
----
-----
-----