Ballina Lajme nacionale Sot mbahet seancë e jashtëzakonshme nga Kuvendi

Sot mbahet seancë e jashtëzakonshme nga Kuvendi

15
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Kuvendi sot mban seancë të jashtëzakonshme.

Kuvendi i Kosovës, me fillim prej orës 11:00 do të mbajë seancë të jashtëzakonshme.

Kuvendi i Kosovës sot do të mbajë seancë të jashtëzakonshme me të vetmin pikë të rendit të ditës, situatën aktuale e shqiptarëve në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë.

Seanca është paraparë që të fillojë në orën 11:00, dhe do të diskutohet edhe për angazhimin e institucioneve të Republikës së Kosovës për të drejtat dhe vështirësitë e shqiptarëve në Luginë të Preshevës.

---- ---- ----
-----