Ballina Lajme nacionale Sot është moti më i nxehtë i javës

Sot është moti më i nxehtë i javës

25
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Edhe më nxehtë, këto janë temperaturat për sot.

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme.

Gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë pritet të mbajë mot me temperatura të larta.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale gjatë ditës së sotme do të sillen në 22 gradë celsius, ndërsa maksimalet 37 gradë celsius.

Mot i ngjashëm do të mbajë deri në fund të javës, përveç ditës së mërkurë kur do të ketë vranësira të cilat gjatë ditës nuk do të jenë stabile dhe vende-vende ka mundësi të shoqërohen me reshje lokale shiu.

---- ---- ----
-----