Ballina Lajme nacionale Sot Dita Evropiane e Mikrofinancës

Sot Dita Evropiane e Mikrofinancës

14
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

 

Institucionet mikrofinanciare në gjithë Evropën sot shënojnë 20 tetorin – Ditën Evropiane të Mikrofinancës.

Kjo ditë synon rritjen e ndërgjegjësimit për mikrofinancën si mjet për të luftuar përjashtimin social dhe papunësinë në Evropë.

Ndryshe, institucionet mikrofinanciare llogaritet se brenda një viti japin rreth 100 milionë euro në të gjithë sektorët.

Kredia mesatare është rreth 1.100 euro.

The post Sot Dita Evropiane e Mikrofinancës appeared first on RTV21.

---- ----
----
----- ----
-----