Ballina Lajme Bota/Rajoni Sot 127 raste të reja dhe tetë të vdekur nga koronavirusi

Sot 127 raste të reja dhe tetë të vdekur nga koronavirusi

106
SHPËRNDAJE

Ministri e shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 904 testime ndërsa janë regjistruar 127 raste të reja me koronavirus. Raste e reja janë regjistruar: Shkup-57, Kumanovë-4, Shtio-13, Tetovë-6, Strugë-10, Ohër-7, Kavadar-1, Gostivar-8, Probishtip-2, Demir Hisar-1, Kratovë-2, Sveti Nikollë-12 dhe Kërcovë-4,
Sot Instituti për Shëndet Publik ka regjistruar 83 persona të shëruar: Shkup-35, Shtip-8, Tetovë-33, Veles-1, Gostivar-5 dhe Pehçevë-1.
Tetë persona kanë humbur jetën, pesë nga Shkupi, një nga Tetova, një nga Struga dhe një nga Kërçova.

The post Sot 127 raste të reja dhe tetë të vdekur nga koronavirusi appeared first on ShqipMedia.

----- ----- ----- -----