Ballina Sport SKANDALI: “Ky djall i zi”, ndërpritet ndeshja e Champions pas ofendimeve raciste

SKANDALI: “Ky djall i zi”, ndërpritet ndeshja e Champions pas ofendimeve raciste

22
SHPËRNDAJE
- Sponsor gjeneral -

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur mbrëmjen e sotme të Champions League, në përballjen mes PSG dhe turqve të Instabul Basakesir.

Ndeshja është ndërprerë pas 14 minutash lojë pasi zv/trajneri i turqve, Pierre Webo u nxorr nga pankina me karton të kuq, pas debateve me arbitrin e katërt, Sebastian Coltescu nga Romania.

Miqtë nga Turqia akuzojnë zyrtarin e ndeshjes për racizëm.

Gjatë ndeshjes është dëgjuar që arbitri i katërt të ketë përdorur shprehjen “Ky djali i zi” për Demba Ba.

Lojtarët dhe stafet e skuadrave kanë debatuar disa minuta dhe është vendosur ndërprerja e ndeshjes.

 

---- ----
----
-----
-----